yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->ВИХОВНА РОБОТА В ГУРТОЖИТКУ З ПІДГОТОВКИ  СТУДЕНТІВ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

Социальная педагогика

ВИХОВНА РОБОТА В ГУРТОЖИТКУ З ПІДГОТОВКИ  СТУДЕНТІВ ДО СІМЕЙНОГО ЖИТТЯ

Підготовка молоді до сімейного життя є нагальною потребою сьогодення, і тому посідає важливе місце в системі виховання підростаючого покоління. Стабільна сім’я може бути створена при певні готовності молодих людей до шлюбу та сімейного життя, яка передбачає: формування вміння правильно будувати внутрішньо сімейні стосунки, морально-психологічний клімат в сім’ї, підвищення відповідального батьківства на основі здорового способу життя  та психологічної компетентності  щодо особливостей взаємин у сім’ї.

З метою підготовки молоді до сімейного життя в гуртожитку коледжа, в якому мешкають тільки дівчата, проводяться факультативні заняття з теми „Етика та психологія сімейного життя». Під час занять вивчаються теоретичні питання про сім’ю і шлюб, розглядаються різні життєві ситуації, вчиться знаходити вихід із складних сімейних обставин. Дівчатам надається можливість, уявити свій майбутній шлюб, обдумати всі сторони сімейного життя, перевірити себе на готовність до цього важливого кроку.

Також в гуртожитку працює клуб за напрямами:

1.      Господарочка (надаємо корисні поради щодо ведення домашнього господарства, створення естетичного затишку в оселі, вчимо смачно куховарити).

2.      Умілі руки (майбутні господині діляться досвідом з вишивання, плетіння макраме, в’язання, виготовлення виробів з бісеру та різних природних матеріалів).

3.      Стиль і манери сучасної жінки. (навчаємо культурно поводитися в різних життєвих ситуаціях, надаємо інформацію про стилі одягу, взуття та їхнього доречного використання).

Результатом цих занять стає щорічний конкурс «Нумо, дівчата», який проводиться в кінці навчального року. Крім того, регулярно проводяться бесіди, дискусії, круглі столи, диспути, вікторини на теми «Взаємовідносини юнаків і дівчат», «Між нами, дівчатами», «Ранні статеві стосунки», «Готовність молоді до шлюбу», «Гармонійні стосунки в сім’ї», «Поговоримо відверто», конкурс-гра: «Попередження конфліктних і стресових ситуацій» та інші, під час яких виявляємо бачення дівчат різних життєвих ситуацій, корегуємо хибні погляди на сімейне життя, даємо поради та консультації, спонукаємо до відвертості.

Під час проведення заходів особлива увага приділяється формуванню у дівчат сімейних цінностей, почуття відповідальності за свої вчинки, народження, виховання дітей та інш. Також  наголошується на тому, що майбутня дружина, берегиня сімейного вогнища має бути вихованою, слідкувати за своїм зовнішнім виглядом, манерою поведінки, вміти гарно готувати, знати та запроваджувати традиції українського народу, бути стриманою та вміло вирішувати конфліктні ситуації. Приділяється значення важливості освіти в житті жінки, кар’єрних здобутків та матеріального забезпечення.

При підготовці виховного заходу використовується широке коло джерел наукової літератури вітчизняних та зарубіжних авторів, огляд періодики, популярні телепередачі. Влаштовуються зустрічі з провідними фахівцями у галузі психології, медицини, юриспруденції та інш.

З  метою формування здорового  способу життя у дівчат  проводяться наступні виховні заходи: тижні профілактики шкідливих звичок (зустрічі з фахівцями, бесіди, дискусії і т. д.); конференції, круглі столи, семінари-тренінги «Обери життя», «Формування здорового способу життя студентської молоді в сучасних умовах», «Здоров’я і краса» та інші. Крім того, підготовлено цикл інформаційних бюлетенів: «Україна та СНІД», «Вибір на користь здоров’я, або життя без наркотиків», «Куріння – задоволення чи вирок?», «Алкоголь – руйнівник людських доль, зупинимо його разом», а також розповсюджено серед молоді міста попереджувальна листівка: «Ви ще палите, вживаєте алкоголь, наркотики? Тоді ми йдемо до вас» (Проблеми, Безпліддя, СНІД, Рак, Смерть).

Підсумовуючи вищесказане, ми бачимо, що підготовка студентів до сімейного життя, посідає важливу роль в організації виховної роботи в гуртожитку. Над цим питанням потрібно і надалі працювати, вдосконалювати методи роботи, шукати нові шляхи для досягнення мети.

 

Конотопський політехнічний технікум Конотопського інституту Сумського державного університету

Гулєва О. В., психолог

 

48