yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Педагогика->Содержание->Інформаційно-просвітницька робота психолога з  Батьками  щодо запобігання насильства у сім’ї

Социальная педагогика

Інформаційно-просвітницька робота психолога з  Батьками  щодо запобігання насильства у сім’ї

Заходи щодо запобігання насильства в сім’ях з ознаками насильницьких методів виховання є складовою частиною програми, спрямованої на попередження суїцидальної поведінки. Сім’ї даної категорії є групою ризику стосовно проблеми суїцидів, бо виховання з ознаками насилля негативно впливає на психіку підлітка, а це підриває його адаптивність до життя. В таких сім’ях має місце корекція стилів батьківського виховання, цілеспрямована робота щодо формування ефективних способів взаємодії з підлітками на основі нових знань та зміни існуючих стереотипів.

 У роботі щодо попередження насильства запланований діагностичний та інформаційно-просвітницький блок з усіма учасниками навчально-виховного процесу. Основними методами просвітницької роботи з батьками є виступи на батьківських зборах, індивідуальні консультації, тренінги. Як показує практика, ця категорія батьків не готова до обговорення даних питань. Це зазвичай проявляється в активному запереченні фактів насилля, відмові на пропозицію відвідати консультацію фахівців, агресивності, зверхності та підвищенні конфліктності у спілкуванні з педагогічними працівниками.

Звичайно це зводить до мінімуму ефективність роботи і навіть після ретельно спланованої та проведеної профілактичної та відновлювальної роботи підліток повертається в сім’ю, де нічого не змінилося. Але залишитися осторонь, коли наслідки насилля заходять далеко, і дитина страждає, - педагогічний злочин.

У практиці вирішення даних питань на адміністративному рівні – інформування служби міськвиконкому у справах дітей щодо вирішення питання з батьками.

А завдання психологічної служби – знайти методи, які сприятимуть потраплянню та максимальному засвоєнню нових знань щодо наслідків психологічного та фізичного насилля. Це є основою змін у світогляді батьків.

У цьому році психологічною службою був розроблений буклет-пам’ятка для батьків «Попередження насильства в сім’ї» (додаток), де розміщена інформація про наслідки жорстокого поводження, ознаки нездорових сімейних відносин та практичні поради щодо опанування емоціями.

При використанні пам’ятки:

- знижується критичність сприйняття інформації батьками (це не говорить особа, до якого немає симпатії чи довіри);

- економія часу батьків, особливо коли це ВНЗ, де існує судження про непотрібність цікавитись справами підлітка, бо він дорослий (інколи упереджене, вороже ставлення до навчального закладу);

- максимальна адаптація інформації до людей, що не мають спеціальних педагогічних знань;

- забезпечує право клієнта психологічної служби на анонімність;

- надає роботі з профілактики насильства в сім’ї максимальної адресності (використовується там, де безпосередньо виникає потреба);

- це вихід з «тупика бездіяльності»;

- забезпечує надходження інформації, коли батьки уникають співпраці з навчальним закладом.

 

 

 

49