yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Соціологія->Содержание->6.7.3.3 Пенсійне забезпечення за віком учасників та інвалідів війни,а також сімей загиблих воїнів

Соціальне страхування

6.7.3.3 Пенсійне забезпечення за віком учасників та інвалідів війни,а також сімей загиблих воїнів

 

Право на пенсію  цієї категорії громадян виникає за таких умов:

досягнення віку (чоловіками — 55, жінками — 50 років);

стажу роботи (у чоловіків — 25, у жінок — 20 років);

наяв­ності спеціальної юридичної підставиучасті у бойових діях, а для інвалідів війни — поранення, контузії чи каліц­тва, отриманих під час захисту Батьківщини чи виконання інших обов'язків військової служби, або внаслідок захворю­вання, пов'язаного з перебуванням на фронті чи виконан­ням іншого військового обов'язку.

Участь у бойових діях, а також наявність інвалідності, пов'я­заної з військовою службою, мають бути підтверджені відповід­ними документами.

Пенсії учасникам та інвалідам війни призначаються в підви­щених розмірах, диференційованих залежно від груп інвалід­ності.

Право на пенсію на пільгових умовах мають також батьки та дружини військовослужбовців, які не взяли повторного шлюбу, загиблих на фронті чи під час виконання іншого військового обов'язку чи померлих у період військової служби: чоловіки — з досягненням 55-річного віку і стажем роботи не менше 25 років; жінки — з досягненням 50-річного віку і стажем роботи не мен­ше 20 років.

 

 

59