yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->2.3 Приклади реалізації деяких схем базуваня

Технологія машинобудування

2.3 Приклади реалізації деяких схем базуваня

 

      2.3.1 Схеми базування призматичних заготовок

При базуванні призматичних заготовок як бази найчастіше використовують площини, а також комбінацї площин і отворів. На рисунку 2.5 наведена схема повного базування за допомогою явних баз такої заготовки.

 

     

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 2.5- Базування з використанням трьох площин

 

На рисунку 2.6 наведена схема базування заготовки з використанням як явної встановлювальної бази (опорні точки 1,2,3), так і прихованих баз у вигляді осей симетрії (опорні точки 4,5 та 6).

 

 

 

     

      а)

 

 

 

 

 

 

      б)                                                                                   6 – схована

                                                                    

 

 

Рисунок 2.6 - Базування з використанням призм для реалізації прихованих баз

При цьому схема 2.6 а передбачає тільки одну рухому призму (праву), що не дозволяє матеріалізувати вертикальну вісь як базу. Схема 2.6 б має дві призми, що рухаються одночасно назустріч одна одній з однаковою швидкістю і тому їх відносять до самоцентруючих пристроїв. Така схема дозволяє реалізувати повне базування.

На рисунку 2.7 наведена схема повного базування заготовки типу корпус із використанням площини та двох отворів. При цьому встановлювальні елементи пристрою для отворів виконані у вигляді короткого циліндричного пальця (ПОБ), а другий у вигляді зрізаного, ромбічного пальця (ОБ). Така схема базування дозволяє забезпечити принцип постійності баз на багатьох операціях. Вона часто використовується на пристроях-супутниках для автоматичних ліній.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Рисунок 2.7 - Базування на площину і два пальці

 

 

12