yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Технологія машинобудування

ВСТУП

 

Будь-яка галузь народного господарства, виконуючи певну роботу з видобутку природних матеріалів, їх переробку у необхідний стан та виготовлення продукції, не може обійтися без машин і механізмів, тобто без виробів машинобудування.

Технічний прогрес характеризується не тільки постійним удосконалюванням конструкції машин, але і безупинним удосконалюванням технологій їх виготовлення. Дуже важливо не просто виготовити нову техніку, але і зробити це швидко, якісно, з мінімальними витратами.

Усе це і визначає найважливішу роль у розвитку суспільства технології машинобудування, а саме: машинобудування та рівень його розвитку потрібно розглядати як найважливіший показник рівня його досконалості.

Слово «технологія» в перекладі з грецької (техне – ремесло, логос – наука) означає науку про ремесло, виробництво. Безпосереднє відношення до технології має і відомий вираз «ноу-хау» тобто знаю як. Дійсно, що не володіючи знаннями щодо тонкощів процесів виготовлення виробів необхідної якості, неможливо виготовляти конкурентоспроможну на світовому ринку продукцію.

З наукової точки зору технологія машинобудування – скорочено ТМБ –– галузь науки, що займається вивченням закономірностей, що діють у процесі виготовлення машин, з метою використання їх для забезпечення необхідної якості машин при найвищій продуктивності і найменшій їх собівартості.

ТМБ як прикладна наука взявши початок у глибині тисячоліть, зазнала найбільш швидких темпів розвитку у 18-му сторіччі та і на цей час використовує сучасніші досягнення фундаментальних наук.

Сучасні технології мають у своєму арсеналі надточні багатоцільові верстати з програмним керуванням, надтверді інструментальні матеріали, електрохімічні та електрофізичні способи обробки, автоматизовані системи проектування технологічних процесів, пристроїв та інструментів.

Метою даного конспекта лекцій є ознайомлення студентів з основними поняттями та визначеннями ТМБ, основами забезпечення точності виготовлення виробів та методологією виконання окремих етапів проектування технологічних процесів.

 

3