yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->5.9.3 Формування операцій технологічного процесу

Технологія машинобудування

5.9.3 Формування операцій технологічного процесу

 

Створена таким чином МТП разом із множиною можливих схем базування є найбільш важливою вихідною інформацією для формування складу технологічних операцій та визначення їх послідовності у маршруті обробки заготовки.

Першим кроком проектування є формування укрупнених операцій майбутнього технологічного процесу.

Під укрупненою операцією розуміють технологічну операцію, яка включає способи обробки (технологічні переходи), які належать одному етапу МТП та які можна виконати на одному технологічному обладнанні [16].

Такі укрупнені операції формують, починаючи з першого етапу і закінчуючи останнім етапом, наявними у матриці МТП.

Для прикладу з таблиці 5.9 (без призначення операцій контролю):

005 - Заготівельна. Штампування.

010 - Термічна обробка.

015 – Токарна чорнова*

m – Шліфувальна;

* - назви укрупнених операцій призначають як назви групи обладнання, а не конкретного типу верстата, призначення якого ще не виконано.

У загальному випадку укрупнена операція може мати у своєму складі технологічні переходи, які неможливо виконати в одному установі.

Наприклад, операція 015 передбачає чорнове точіння поверхонь 2 та 5, підрізання торців 1,3,8.

У той самий час всі ці поверхні не можуть бути оброблені в одному установі. Якщо в установі А операції 015 технологічними базами будуть поверхні 1 та 2, то доступними для обробки є поверхні 3,4,5,6,7,8,9,10.

Якщо брати за технологічні бази поверхні 5 та 6 (установ Б), доступними для обробки стають  поверхні 1,2,7,11,12.

Таким чином, сформована укрупнена операція 010 може бути реалізованою або як операція, що має два установи, або поділена на дві суміжні самостійні операції (015 та 020), що призводить до корегування номерів подальших операцій.

Цю альтернативу вирішують на основі прийняття рішення щодо принципу побудови технологічного процесу в цілому – концентрації чи диференціації.

 

 

49