yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->1.1.4. Коефіцієнт загасання, його залежність від частоти ультразвуку та властивостей металу

Ультразвукові дифекти

1.1.4. Коефіцієнт загасання, його залежність від частоти ультразвуку та властивостей металу

Інтенсивність УЗ зменшується із збільшенням відстані від джерела хвилі. Ці втрати пояснюються механізмами дифракції, розсіяння і поглинання, що діють в середовищі. Поглинання пов'язане із зміною фізичних властивостей і мікроскопічної структури середовища, тоді як дифракція і розсіяння типові при зміні форми і макроскопічної структури середовища.

Загасання - показник зменшення енергії УЗ хвилі при її розповсюдженні в середовищі. Для визначення рівня загасання заміряють зміни інтенсивності або посилення в Непері (Нп) або децибелах (дБ).

Шлях А - амплітуда УЗ хвилі, що розповсюджується в середовищі. Вона зменшується на деяку величину у міру руху в напрямах  від джерела:

,                                                    (9)

де  - амплітуда хвилі в мить, коли відстань  рівна нулю,  - коефіцієнт загасання.

,                                                (10)

де  - товщина середовища (у якій береться за загальну відстань, прохідну хвилею в імпульсному луна-методі). Коефіцієнт загасання визначається як загасання, що доводиться на одиницю довжини або часу. Він виражається в дБ/м або дБ/с. Як правило, коефіцієнт загасання  приймається як сума коефіцієнта дійсного поглинання  і коефіцієнта розсіяння .

При розповсюдженні УЗ хвилі в середовищі інтенсивність, отримана на іншому кінці середовища, менше інтенсивності поблизу від джерела. Акустична потужність пропорційна квадрату амплітуди або тиску. Дифракція, розсіяння і поглинання хвилі, що розповсюджується, - все це приводить до втрати інтенсивності.

 

5