yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->1.3.4. Ультразвукові контактні рідини

Ультразвукові дифекти

1.3.4. Ультразвукові контактні рідини

Ультразвукові контактні рідини використовуються фактично у всіх контактних дослідженнях для полегшення передачі звукового імпульсу від датчика в тестовий зразок. Безліч звичайних речовин таких як, вода, моторне масло, жир і навіть деякі промислові товари (наприклад, гель для волосся) можуть використовуватися при проведенні ультразвукових досліджень. Проте, для здійснення звичайних і високотемпературних вимірювань краще підібрати спеціальну контактну рідину. Детальніше розглянемо такі види контактних рідин:

1. Контактна рідина (КР) А Пропіленгліколь - контактна рідина загального призначення, використовувана при проведенні вимірювань на гладких поверхнях в умовах нормальних температур. Максимальна температура використання цього виду контактної рідини - біля 200°F (90°C).

2. КР Б – Гліцерин. Гліцерин так само є контактною рідиною загального призначення. По відношенню до пропіленгліколю, гліцерину властиві як достоїнства, так і недоліки. Перевагою є велика в'язкість і більший акустичний імпеданс гліцерину, що дає можливість використовувати його на шорстких поверхнях і матеріалах з високим коефіцієнтом загасання. Акустичний імпеданс гліцерину 2.42 x 105г-см2/с. Максимальна температура використання цього виду контактної рідини - біля 200°F.

3. КР С - Силіконове масло. Силіконове масло використовується як контактна рідина між датчиком і призмою при проведенні вимірювань похилим датчиком. Силіконове масло не випаровується і не розчиняється у воді. Трудність видалення обмежує область застосування в порівнянні з іншими контактними рідинами.

4. КР Д – Гель. Гель як контактна рідина рекомендується на таких шорстких поверхнях, як литейно-формовочный метал і пресоване скловолокно. Висока в'язкість і відносно високий акустичний імпеданс дозволяє ефективно передавати звуковий імпульс в ситуаціях, коли датчик не може бути прикріплений до гладкої поверхні. Більшість гелієвих контактних рідин використовуються на поверхнях при температурі до 200°F (90°C).

5. КР Е – ULTRATHERM. Високотемпературні ультразвукові дослідження вимагають використання спеціально розроблених контактних рідин, які не випаровуватимуться, не запалають або не виділятимуть токсичні речовини. Для різних діапазонів температур призначені свої контактні рідини. При їх використанні слід точно дотримувати вказані умови експлуатації. Діапазон температур, що рекомендується, - від 500° до 1000°F (від 260° до 540°C).

6. КР для поверхневих хвиль – SWC. Датчики поперечних хвиль вимагають використання дуже в'язких контактних рідин, тоді як масло або гліцерин не передають поперечні хвилі. Зазвичай для передачі в тестовий матеріал поперечних хвиль, використовується в'язкі смоли. SWC використовуватися при 100°F (38°C).

 

9