yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Ультразвуковы дефекти 2

10. Прозвучування - поляризованими поперечними хвилями. Метод заснований на виборі такої схеми прозвучування і кутів введення, щоб на дефект падала горизонтально поляризована - хвиля. Оскільки -хвилі не трансформуються на відбивачі при варіюванні ракурсу прозвучування, точність дефектометрії підвищується.

11.          Розробка тимчасових методів вимірювання величини дефектів на стандартній апаратурі. Тут основне завдання полягає в знаходженні спеціальних методичних прийомів підвищення точності вимірювання тимчасових інтервалів і розробці похилих РС-ПЕП, що підвищують співвідношення корисний сигнал/шум.

12.          Застосування фокусуючих ПЕП.

13.          Застосування РС-ПЕП типу «дует» з кутом огляду в азимутній площині 36°, кутами введення  = 65...67° і використанням різної кратності віддзеркалень акустичних осей приймального і випромінюючого п’єзоелементов. Метод дозволяє на 10...20дБ зменшити рівень перешкод, що виникають унаслідок дифракції поперечних хвиль на ребрі сполучення посилення з поверхнею основного металу, і збільшити чутливість до невеликих тріщин, розташованих по межі сплаву, при контролі швів товщиною 6...20мм.

 

РЕКОМЕНДОВАНА ЛІТЕРАТУРА

1.   Троицкий В.А. Краткое пособие по контролю качества сварных соединений. К.: Феникс, 2006.

2.   Щербинский В.Г., Алешин Н.П. Ультразвуковой контроль сварных соединений. М.: Издательство МГТУ им. Н.Э. Баумана, 2000.

3.    Чуйков С.П. Ручний ультразвуковий контроль якості промислової продукції. Київ: «Інтерпрес ЛТД», 1995.

 

 

25