yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Різні конспекти лекцій->Содержание->3.3.1. Марки та галузь застосування ультразвукової товщінометрії

Ультразвуковы дефекти 2

Раніше деталі розрізали, і товщина стінок вимірювалася уручну. УЗ прилади дозволяють швидко набути значення товщини при приєднанні датчика до однієї із стінок. Методика проведення ультразвукових досліджень практично витіснила ручні вимірювання товщини. Проведення автоматичних і напівавтоматичних вимірювань може ускладнюватися геометрією деталі. У таких випадках потрібне регулювання положення датчика по відношенню до тестової поверхні.

Ємності з товщиною більше 0,20мм можуть бути зміряні Моделлю 25DL і датчиком з лінією затримки на 20МГц або 10МГц з погрішністю в ±0,001мм. Контактні датчики використовуються для металів завтовшки до 200мм. Вибір датчика визначається умовами поточного вимірювання. При визначенні товщини стінок штампованих труб ультразвукові вимірювання володіють рядом переваг. На заводах неруйнівні вимірювання товщини застосовуються для визначення умов виходу за допуск. Концентричність штампованих труб може визначатися автоматично, при цьому не виникає необхідності розрізати виріб або переривати процес виготовлення.

При вимірюванні товщини більшості металевих труб Модель 25DL дозволяє швидко отримувати дані з погрішністю в ±0,01мм. Дана модель використовується з контактним датчиком M112, здатним вимірювати більшість металевих стінок в діапазоні 0,50 – 25,0мм. Модель 25 не вимагають запису даних.

Для ультразвукових вимірювань товщини можуть застосовуватися різні ступені автоматизації. Такі вимірювання зазвичай проводяться за допомогою імерсійних датчиків, що забезпечують передачу ультразвуку в матеріал через стовп рідини. Альтернативним методом є приміщення датчика на зворотному боці поверхні деталі за допомогою магнітного утримувача. Магніт утримує датчик, направляючи тривалі імпульси звукової енергії у напрямку до оброблюваної поверхні.

Багато лопаток турбін, що використовуються в авіабудуванні і інших високоефективних системах, порожнисті усередині для забезпечення циркуляції емульсії, що змащувальний-охолоджує. Зсув центру під час литва, неправильна обробка або знос поверхні може привести до зменшення товщини стінок лопаток до неприпустимих меж. Механічне вимірювання товщини стінок неможливе без руйнування деталей. Проте, подібні вимірювання можна провести за допомогою відповідного датчика і ультразвукового вимірювального приладу. Залежно від геометрії і товщини стінок лопаток турбін рекомендується один з трьох типів ультразвукових вимірювальних систем:

Вимірювальний прилад Моделі 25DL PLUS з імерсійним датчиком або датчиком з лінією затримки. Дисплей форми хвилі дозволяє звіряти форму хвилі і регулювати.

Системи, що включають генератор-приймач, програмне забезпечення стробування і відліку часу, а так само дисплей форми хвилі для вимірювання тонких стінок і інших спеціальних вимірювань з використанням високочастотні датчиків.

Високі температури в паровому казані (що досягають 800С) приводять до освіти із зовнішнього і внутрішнього боку труб важкого, крихкого окислу заліза, званого інакше магнітним залізняком. Наявність шаруючи окислу з внутрішньо сторони труби заважає проведенню звичайних ультразвукових вимірювань за допомогою стандартного роздільно-суміщеного датчика. В цьому випадку, викривлена поверхня перешкоджає коректній передачі звуку в матеріал, а товщина окислу, що утворився, приплюсовується до товщини металу. Проте, як це витікає з назви, магнітний залізняк володіє такою властивістю як магнетизм, що дозволяє використовувати магнітострикційний датчик ЕМАД (електромагнітний акустичний датчик) E110-SB. Датчики ЕМАД володіють деякими перевагами перед іншими звичайними роздільно-суміщеними п'єзоелектричними датчиками: немає необхідності видаляти окисел для проведення вимірювання, товщина накипу не додається до товщини стінок труби, вимірювання можна проводити дуже швидко без використання контактної рідини. Єдине обмеження у використанні магнітострикційних ЕМАД - ці датчики працюють тільки коли накип знаходиться зовні труби. Більш того, мінімальна вимірювана товщина стінок і точність вимірювань не порівняється зі випромінюванням, які можна отримати за допомогою стандартних датчиків. Датчики ЕМАД так само несприйнятливі до невеликих внутрішніх западин. З цієї причини, ЕМАД часто використовуються для швидкого початкового дослідження товщини стінок, а роздільно-суміщені датчики - для детальнішого їх огляду.

 

7