yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Гроші і кредит.Менеджмент->Содержание->4.1. Місце служби контролінгу в організаційній структурі підприємства: структура та склад служби контролінгу

Управління финансовою санацією підприємств

 

Завдання 2.3.2 Нижче наведена інформація стосується фірми, яка здійснює рекламу своїх товарів поштою. Замовлення клієнтів приймаються або безкоштовно телефоном, або за поштовими зверненнями. Фірма розсилає рекламні каталоги та рекламні листівки, а також практикує повернення грошей клієнтам, якщо останні незадоволені якістю товарів. При цьому клієнти повинні оплатити витрати щодо зворотної доставки товарів. Витрати фірми на маркетинг, дистрибуцію, збут і управління доволі високі, що спонукало керівництво вивчити структуру замовлень клієнтів за минулий рік і встановити чотири типи клієнтів (табл. 2.3.2.1). Необхідно визначити річний прибуток, пов’язаний з кожним із чотирьох типів клієнтів, та надати поради фірмі щодо управління взаємовідносинами з клієнтами.

Таблиця 2.3.2.1 – Аналіз замовлень клієнтів за минулий рік

Показник

Тип 1

Тип 2

Тип 3

Тип 4

Мінімальна сума замовлень, грн

1000

1000

2500

3000

Кількість повернених товарів

-

4

2

24

Вартість повернених товарів, грн

-

200

500

1500

Кількість замовлень за 1 рік

1

6

4

12

Кількість замовлень телефоном

1

-

-

12

Час, витрачений на розміщення замовлення телефоном, год

0,25

-

-

1

Кількість нічних доставок

1

-

-

12

Кількість звичайних доставок

-

6

4

-

 

Ціни встановлюються таким чином, що собівартість проданих товарів повинна становити 75% від ціни реалізації. Клієнти оплачують фактичні витрати з відвантаження. Однак ціни доставки потребують додаткової обробки. Фірма розробила такі ставки розподілу накладних витрат за видами своєї діяльності (табл. 2.3.2.2).

Таблиця 2.3.2.2 – Ставки розподілу накладних витрат за видами діяльності

Вид діяльності

Ставка на базі фактора витрат діяльності

Обробка поштових замовлень

5 грн за замовлення

Обробка телефонних замовлень

80 грн за год

Обробка повернення товарів

5 грн за повернення

Обробка замовлень на нічну доставку

4 грн за замовлення

Забезпечення взаємовідносин із клієнтами

50 грн за год

 

 

ТЕМА 4

ОРГАНІЗАЦІЯ КОНТРОЛІНГУ НА ПІДПРИЄМСТВІ

4.1. Місце служби контролінгу в організаційній структурі підприємства: структура та склад служби контролінгу

Контролінгова служба на підприємстві організована таким чином, щоб забезпечити оперативний рух інформаційних потоків від цехів підприємства  до відділу контролінгу підприємства. Тільки при такій організації буде виправданим відокремлення контролінгу як економічної служби та складової управління підприємством.

Необхідно зазначити, що немає єдиного підходу до  організації контролінгу. На підприємствах Німеччини використовують два основні варіанти  організації служби контролінгу, але зауважимо, по-перше, що обидва варіанти організації служби контролінгу передбачають створення загального відділу «Фінанси і контролінг», або «Контролінг і фінанси»; по-друге, відмінностями цих варіантів організації служби контролінгу є безпосереднє  її підпорядкування; по-третє, очолює роботу служби контролінгу головний контролер.

 

147