yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Роль інституційного механізму у застосуванні права навколишнього середовища 113

Європейське право навколишнього середовища

Роль інституційного механізму у застосуванні права навколишнього середовища 113

державі-члені Союзу. Скарги стосуються порушень у діяльності інституцій і органів Союзу, за винятком Суду Європейських Співтовариств чи Суду першої інстанції, коли вони виступають у судовій ролі.

До порушень у діяльності інституцій і органів Співтовариства належать: адміністративні порушення, адміністративні помилки, зловживання владою, недбалість, несправедливість, неналежна робота чи некомпетентність, дискримінація, затримка, якої можна було уникнути, недостатність інформації або відмова її надати та ін.

Як тільки скарга надходить до офісу Європейського Омбудсме-на, спочатку визначається, чи вона належить до меж повноважень Омбудсмена. На цьому етапі відхиляється багато скарг. Далі з’ясовується, чи є скарга прийнятною для подальшого розгляду. Якщо вона прийнятна, то проводиться розслідування. Коли в результаті такого розслідування Омбудсмен не знаходить порушень у діяльності, то скарга закривається без подальших розслідувань.

Скарга і додатки до неї надсилаються у відповідну інституцію чи орган Співтовариства для отримання їх відповіді (так званої “думки”) з цього приводу. У деяких випадках, інституція чи орган самі вживають заходів для залагодження справи на користь подавача, тоді справа закривається як “залагоджена інституцією”. Якщо такого не відбувається, то Омбудсмен продовжує розслідування. Коли розслідування виявляє порушення у діяльності, Омбудсмен намагається досягти мирного вирішення спору. Якщо ж така спроба була невдалою, то справа закривається з критичним зауваженням відповідній інституцій чи з проектом рекомендацій. Критичне зауваження, як правило, використовується, коли питання стосується подавача скарги особисто, якщо ж порушення у діяльності має загальне значення, то використовується рекомендація, згідно з якою інституція повинна вжити відповідних заходів.

Право проводити розслідування з власної ініціативи хоча і є дуже важливим, але використовується доволі рідко (наприклад, коли ряд скарг звертають увагу на певний орган чи інституцію або певний вид адміністративної діяльності).

Скарги, що мають своїм предметом охорону навколишнього середовища, подаються, як правило, індивідами, а також неурядовими екологічними організаціями.

Предметом скарг, які стосуються навколишнього середовища, найчастіше є питання порушення державами законодавства Співтовариства у сфері навколишнього середовища (наприклад, порушення у проведенні оцінки впливу на навколишнє середовище, неналежна імплементація директив), відмова у наданні чи неналежному наданні

   

 115

114Розділ 5

 

40