ГоловнаЗворотній зв'язок
Главная->Право->Содержание->*Договір з Богом

Європейське право як феномен духовно-практичного освоєння світу

*Договір з Богом

 є односторонньою обіцянкою, яка супроводжується покаранням. Тому цілком зрозумілою для того часу є практика ордалій як одного із виду доказів. Кримінальне ж право збагачується злочинами, які носять суто духовний характер – єресь, богохульство. Починаючи з ХІІІ століття, а особливо з ХVІІ століття, і до наших днів – це період панування позитивного права.

 

уявлення про людину не залишають місця святості. Нагальною потребою є створення, “віднаходження” нових абсолютів і універсальних цінностей, які допомогли б подолати стан дезорієнтації. Спробою встановлення, реабілітації трансцендентної цінності є сьогодні визнання цінності індивідуальності. Але про це пізніше.

Особливістю сьогодення є те, що ХХ століття стало свідком і продуцентом ще однієї метаморфози європейського права – виникнення та спроби реального втілення на практиці ідеї “загальноєвропейського дому” та “європейського правового простору”. На думку теоретиків права, ідея “загальноєвропейського дому” повинна спиратися на Декларацію прав людини та громадянина 1789 року. Концепція ж “європейського правового простору” з’явилася недавно, суть її була висловлена президентом Французької Республіки у 1988 році: “Ми не побудуємо Велику Європу завтрашнього дня, таку Європу, яка здатна подолати розкол, який виникає в результаті війни та її наслідків, без загальної юридичної опори. Закладемо ж основи європейського правового простору, який забезпечить на всьому континенті безперешкодне пересування ідей і людей, свободу слова та інформації, повагу прав меншин і т.д.”.17 Створення єдиного правового простору є триетапним процесом: який почався з прийняття Загальної Декларації прав людини, через підписання Заключного акта конференції в Хельсінкі до встановлення нових взаємовідносин у правовій сфері між Заходом та Сходом як виявлення певної культурно-правової загальної платформи на основі усвідомлення глобальних проблем людства.

 

12