yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share

Європейське право як феномен духовно-практичного освоєння світу

Загрузка...

Висновки:

Третій розділ “Європейське право як інституалізоване утворення” розкриває специфіку буття права як інституалізованого утворення. Соціальний інститут права безпосередньо пов’язаний з існуванням соціального простору, який розуміється як система варіантів групування людей за соціальними ознаками та взаємодії людей.

Право як соціальний інститут є штучним, людським витвором, що дозволяє віднести його до так званих артефактів, а конкретніше, до артефактів третього рівня. Оскільки артефакти завжди розкриваються через ситуативність та контекстуальність існування, то це вимагає структурної, часової, ієрархічної і координаційної визначеності такого утворення. У випадку права як соціального інституту такою визначеністю є організація, яка розкривається через правову технологію, основними рисами якої є: часово-просторова локалізація, наявність основних принципів формування чинного права.

У розділі також аналізується право як соціальний інститут деонтологічного типу та виокремлено основні риси інститутів цього типу: високий ступінь належного, граничний ступінь організації (регламентація, ієрархічність, обов’язковість виконання вищезазначених ролей), знакове опосередкування норм та організації, існування легітимних закладів, програмне управління.

 

51

yandex rtb 4