yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->1.2 Колізійні норми спадкового права

Застосування колізійних норм щодо спадкування у міжнародому праві

1.2 Колізійні норми спадкового права

 

Згідно з загальною теорією права, колізійні норми прийнято вважати різновидом регулятивних та правоохоронних норм, що дозволяють вирішувати справу у випадку протиріччя норм [38, с. 203-204]. На думку С.С.Алексеева , вони є різновидом спеціалізованих приписів, та на відміну від регулятивних та охоронних, носять  додатковий характер, бо вони не є самостійною нормативною основою  для виникнення  правовідносин [39, с. 71], а регулюють суспільні відносини разом з іншими нормами права: регулятивними та правоохоронними приписами, створюючи таким чином єдиний правовий регулятор. Колізійні норми визнаються ефективним та універсальним засобом зняття колізійної проблеми, який у багатьох випадках реалізується разом з іншими нормами права [8, c. 73].

Теорія права часто цікавилась природою колізійних норм, ставлячи питання, якими нормами їх слід вважати: правовими чи технічними, нормами юридичної техніки чи науковими правилами, науковими ідеями [24, c.159]. Однозначної відповіді на це питання не знайдено. Так, А. Рождєствєнский  вважав, що колізійні норми є нормами  технічними, тобто нормами, які встановлюють певний спосіб для досягнення певної мети, -  у даному випадку: найкращого вирішення колізій різномісцевих законів колізійним нормам   надається форма законів, і це здатне ввести в оману юристів [24, c.159].

За словами Арміньон, норми міжнародного приватного права не є нормами прямого припису, адже вони не дають безпосереднього  рішення, тому ми називаємо їх  правилами прив’язки. Вони відіграють роль довідкового бюро на великих вокзалах, у яких пасажири довідуються, де вони повинні отримати квиток, та про платформу, із якої відправиться потяг [24, c. 164].

 

23