yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Такі аргументи дозволяють прийти до висновку

Застосування колізійних норм щодо спадкування у міжнародому праві

Такі аргументи дозволяють прийти до висновку

щодо практичної недоцільності застосування різних законів для регулювання одного спадкового правовідношення.

За описаних обставин природно постає питання щодо того, який же закон необхідно покласти в основу  регулювання спадкових відносин? Якщо вважати прив’язку до територіального принципу основною – вона буде нехтувати інші колізійні критерії особистого закону спадкодавця, і, навпаки, якщо спадкування нерухомості підкорити дії  особистого закону спадкодавця, то, у випадку  розбіжностей між lex rei sitae та lex personalia, нерухомість буде штучно вилучена з-під юрисдикції місця свого знаходження.

У даному випадку можливим є компромісне рішення, яке надається у запропонованій у цій роботі нормі регулювання цього питання (див. с.98), а також нові тенденції МПП, які пропонують широке  використання принципів найбільш тісного зв’язку, автономії волі, лапідарності колізійних норм, збільшення ланок у ланцюгах прив’язок і т. ін.

Право, яке буде обране на основі колізійних норм, що стосуються застосовуваного до спадкування права, буде визначати статут регульованих відносин. Іншими словами, колізійна норма дозволить обрати право, яке б застосовувалось на основі її критерію до спадкових відносин. Колізійна норма, яка визначає право, що буде діяти по відношенню до спадкування майна особи в комплексі з матеріальним правом визначить такі питання спадкування як коло спадкоємців, право на обов’язкову частку, строки на прийняття спадку, черговість призову до спадкування, здатність до прийняття спадку, порядок сплати боргів спадкодавця і т. ін. Щодо окресленого кола питань, в доктрині не викликає суперечок те, що до них буде застосовуватись закон, обраний у якості спадкового статуту. Всі ці питання є базовими, корінними та основними у спадкуванні, розкривають його суть як універсальної правонаступності, а тому вони безумовно підпорядковані праву, що регулює спадкування. Причинами безумовності є те, що кожна держава, виходячи із принципу законодавчого суверенітету, вправі самостійно окреслити коло спадкоємців, їх черговість при спадкуванні,  звичайні та обов’язкові частки спадкоємців, їх розмір, строки прийняття спадку і т.п., виходячи зі своєї економічної ситуації, соціальних пріоритетів, правової культури, історичних та національних традицій на даний момент розвитку. Таким чином, порядок спадкування та об’єм спадкових прав, призов до спадкування та придбання спадкового майна, підкорені спадковому статуту через дію колізійних норм, які визначають право для спадкування.

 

42