yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Право->Содержание->Класифікація таких

Застосування колізійних норм щодо спадкування у міжнародому праві

Класифікація таких

та подібних категорій з ряду фактичних обставин справи до належної юридичної конструкції безпосередньо вплине на застосування того чи іншого матеріального права. Отже, віднесення різних правових категорій до тотожних обставин справи різними національними законодавствами викликає необхідність у  їх правильній кваліфікації, адже без правильного віднесення вказаних обставин справи до відповідних галузей чи інститутів права буде неможливим вірне застосування колізійної норми  та здійснення належного  вибору матеріального права, що безпосередньо вплине на вирішення спірного питання справи.

Іншою важливою проблемою є визначення етапів “кваліфікації”. Для Фалконбріджа кваліфікація здійснюється за такими стадіями: кваліфікація спірного питання, вибір закону та його застосування. Робертсон виділяв чотири процеси “кваліфікації”:  первинна кваліфікація, тобто кваліфікація фактичних обставин, вибір закону за допомогою прив'язки, використання зворотньої відсилки, та вторинна кваліфікація, тобто визначення об’єму закону, що застосовується [155, c. 92-93].

Як видається, виходячи з теоретичного розуміння кваліфікації та тлумачення у вітчизняній доктрині права, можна стверджувати, що єдино можливими етапами в даному випадку є:

1)    кваліфікація фактичних обставин справи, тобто їх оцінка та віднесення до певних правових конструкцій;

2)    тлумачення  відповідної прив’язки колізійної норми та співвідношення її з раніше кваліфікованими фактичними обставинами.

За такого розмежування подальше застосування віднайденого за допомогою колізійної норми іноземного чи вітчизняного права є окремою проблемою.

Виходячи з того, що проблема кваліфікації в МПП зводиться в основному до вирішення питань розміщення певних соціальних відносин у правові категорії різних систем права [160, с. 214], за словами Чешира, її метою є, віднайти релевантне  правило для вибору права [161,  с. 11].

Засоби,  для досягнення мети “кваліфікації” пропонується як в доктрині, так і в законодавстві знаходити за трьома основними напрямками: здійснювати кваліфікацію за законом суду, за законом статуту правовідносин, або на основі порівняльного правознавства. Деякі теоретики пропонують застосовувати їх комбінацію.

 

60