yandex rtb 1
ГоловнаЗворотній зв'язок
yande share
Главная->Економіка->Содержание->Зовнішньоекономічна політика

Зовнішньоекономічна політика

Зовнішньоекономічна політика

В останні два десятиліття США мали стійкий дефіцит торгового балансу, 65% якого припало на три азіатських держави - Японію, Китай і Тайвань. Справедливості заради слід зауважити, що покриття цього дефіциту не представляє серйозних проблем, оскільки йому приблизно відповідає чистий приплив капіталу в США. Незважаючи на всі зрушення у світовій валютній системі американський долар залишається незаперечно провідною резервною валютою і накопичується іншими країнами у вигляді рахунків в американських банках, державних цінних паперів США і американських банкнот. Завдяки цьому Сполучені Штати можуть з певним байдужістю ставитися до стану торговельного і платіжного балансів.

США мають великі можливості впливу на імпортні потоки товарів і послуг у світовій торгівлі, оскільки ємність американського внутрішнього ринку привертає до себе всі без винятку країни. Причому щоразу, коли інтереси американських фірм в тій чи іншій мірі ущемляються або на території США, або на ринках інших країн, федеральний уряд, не вагаючись, стає на захист американських виробників, використовуючи різні обмеження на імпорт. Роль світової торгівлі в сучасному глобальному розвитку настільки велика, що американська сторона ніколи не відмовиться від активного впливу на неї.

Особливу актуальність і значимість придбали в останні роки для США проблеми функціонування світових фінансів. Вплив тих чи інших подій у світовій економіці на національне господарство відбувається через фінансову систему. З усією очевидністю це виявилося під час світової фінансової кризи, яка почалася в 1997 р в Південно-Східній Азії, а потім втягнув у свою орбіту інші регіони та країни. Криза оголила накопичилися за післявоєнний період проблеми світових фінансів. Він показав, що діловий ризик і авантюризм на фінансовому ринку несумісні. Чим більше розвивається глобалізація в світових фінансах, тим більше повинні бути дисципліновані всі учасники світового ринку капіталів.

Ще однією важливою особливістю наступаючого століття є те, що людство вступає в нього на хвилі інформаційної революції, яка, з одного боку, є прямий розвиток НТР, а з іншого - привносить в систему національних і світових комунікацій електронну мережу, що дозволяє, зокрема, вирішувати всі питання в різних куточках земної кулі в режимі реального часу.

Інформаційний фактор став вирішальним в конкурентній боротьбі, і на інформаційному полі США вдалося закріпити за собою провідну роль. Можна сказати, що завдяки світовій мережі Інтернет США отримали можливість активно впливати на всі світогосподарські процеси і тим самим ще більше зміцнювати свої конкурентні позиції по багатьом параметрам, а не тільки в інформаційній сфері.

Вищесказане означає, що в даний час від стабільності функціонування американської економіки багато в чому залежить не тільки благополуччя самих американців, але й жителів більшості країн світу. Це вимагає розгляду основних соціально-економічних проблем США на рубежі століть.

 

2